Administratorzy budynków myślą o rowerzystach

W tym roku wykonano kawał dobrej roboty w kierunku ułatwienia poruszania się po mieście cyklistom. Prace objęły między innymi ścieżki rowerowe (oznakowanie i zabezpieczenie) , ale głównym działaniem było masowe montowanie nowych stojaków w strategicznych miejscach w centrum miasta.

Dzięki temu obecnie rower bez obaw możemy pozostawić chociażby na całej długości ulicy Piotrkowskiej, przy Muzeum Sztuki czy Galerii Łódzkiej. W czasie wakacji posunięto się nawet dalej i na ulicy 6 Sierpnia poświęcono jedno miejsce parkingowe (samochodowe) dla czterech stojaków rowerowych (na zdjęciu).

Takie działania z pewnością cieszą niezmotoryzowanych mieszkańców Łodzi. Jednak to nie wszystko. Problemy rowerzystów zaczynają dostrzegać także właściciele łódzkich kamienic. Dwa miesiące temu w wyremontowanym podwórku kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 211 wygospodarowano miejsce na stojaki rowerowe z czego mieszkańcy byli bardzo zadowoleni. Dzisiaj natomiast uruchomiono kolejny stojak przy innym wyremontowanym budynku przy ulicy Tybury 4. Właściciel zamontował go na własną rękę. Podkreślił także, że jeśli tylko będzie potrzeba, to zamontuje kolejne stojaki w okolicy budynku.

Takie myślenie jest godne pochwały. Na razie są to incydentalne przypadki, jednak im więcej znajdzie się takich osób, tym temat roweru w mieście zacznie dostrzegać więcej ludzi. Być może skłoni to kogoś do przesiadki właśnie na rower?