Rusza Łódź Design Festival 2012!

Wczoraj rozpoczęła się już 6. edycja Łódź Design Festival. Dzięki staraniom organizatora imprezy – Łódź Art Center – oraz wsparciu licznych partnerów, festiwal w ciągu kilku lat przeistoczył się z lokalnej, składającej się z kilku wystaw imprezy w największe w Polsce wydarzenie w całości poświęconego projektowaniu.

W tym roku hasłem przewodnim festiwalu jest słowo “awareness”, czyli świadomość. Jego symbolem jest natomiast zamyślony szympans z różową plamą na głowie. Jak tłumaczy Joanna Namyślak, współautorka oprawy graficznej, postawa kontemplacji szympansa ma sugerować konieczność rozumowego rozbioru swojego światopoglądu, zachęcać do weryfikacji poglądów zastanych, do dokonywania oglądu rzeczywistości w nowy, świadomy sposób.

Impreza rozpoczęła się wczoraj i potrwa do 28 października. Prace ponad 600 projektantów rozsiane są po całej Łodzi. Dokładny harmonogram wystaw wraz z pomocną mapką dostępny jest na oficjalnej stronie festiwalu. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z drugiego dnia eventu z Centrum Festiwalowego przy ulicy Targowej 35.


IMG_638544

fot.Łukasz Przybylak