Miasto w obiektywie #sierpień

Z lekkim poślizgiem, ale jest! Kolejny wpis z serii miasto w obiektywie. W sierpniu w Łodzi gdzie byśmy się nie udali, za każdym rogiem widzieliśmy to samo: panów w jaskrawych kamizelkach. Całe miasto na czas wakacji zamieniono na jeden wielki plac budowy. Tu budowa dworca, tam remont Piotrkowskiej. Rozkopane ulice, nieprzejezdne przecznice, piękniejące kamienice! Dlatego właśnie „rosnąca” Łódź jest tematem przewodnim sierpniowego wydania.

Jednym z ważniejszych trwających remontów jest ten na ulicy Piotrkowskiej. Powoli z pierwszych odnowionych odcinków na dobre znikają maszyny budowlane dzięki czemu nowe, granitowe oblicze deptaka możemy podziwiać w pełnej krasie. Ocenę remontu pozostawiam Wam, choć ja nie mam żadnych zastrzeżeń. Jest czysto i elegancko.

Jeszcze większym obecnie realizowanym projektem jest odnowa całego kompleksu elektrociepłowni EC-1, jednak o tym możecie przeczytać w tym miejscu. Co zmieniło się od mojej ostatniej wizyty? Najwięcej dzieje się na zewnątrz. Zainstalowano już nowe, stylizowane latarnie, wylano asfaltową jezdnię i w dużym stopniu uporządkowano chodniki. Te największe prace budowlane powoli dobiegają końca i teraz większy nacisk kładzie się na detale.

Poza tym nadal kontynuowany jest program Mia100Kamienic i praktycznie co miesiąc możemy oglądać wyremontowane, zabytkowe budynki. Dodatkowo w końcu wzięto się za remonty śródmiejskich ulic, choć trochę szkoda, że co druga ulica w centrum jest nieprzejezdna. Podsumowując, dzieje się naprawdę dużo. Powolutku Łódź zaczyna gonić największe polskie miasta.miasto w obiektywie

miasto w obiektywie

miasto w obiektywie

miasto w obiektywie

miasto w obiektywie

miasto w obiektywie

IMG_9646

IMG_9627

IMG_9625-1

IMG_9625

IMG_9624

IMG_9610

IMG_9603

IMG_9601

IMG_9244

IMG_9111

IMG_8438_Fotor

Fotor080664559

IMG_8479_Fotor1 — kopia

IMG_8478_Fotor1