DoubleTree by Hilton Łódź gotowy na oficjalne otwarcie

DoubleTree by Hilton Łódź to już szósty czterogwiazdkowy hotel w naszym mieście, a pierwszy tej marki w Polsce. Choć jego oficjalne otwarcie dopiero przed nami, to pokoje już od dawna są dostępne dla przybywających gości. W sobotę, po raz kolejny z okazji „foto day”, mogliśmy zobaczyć niemal w całości wykończony budynek od środka.

Hotel wzniesiony został na terenie dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych przy ulicy Łąkowej. Na jego szklanej elewacji wkomponowano kadr z filmu „Zakazanych piosenek”, czyli pierwszego powojennego filmu fabularnego. Poza tym wewnątrz budynku widać odniesienia do sztuki filmowej i miasta Łodzi między innymi przez fototapety umiejscowione przy pokojowych drzwiach czy mozaiki ukazujące filmowe sceny.

Właścicielem tego luksusowego hotelu jest firma TOYA, więc nawiązania do kina są tu oczywiste. Obiekt ma dwieście pokoi, osiem sal konferencyjnych, salę balową, kino 3D, a także spa z basenem na ostatnim, dziesiątym piętrze. Swoją drogą, widoki z tego miejsca na panoramę Łodzi i przeciwległy park są niesamowite!

Przyrównując hotel Andel’s z DoubleTree by Hilton można powiedzieć, że ten pierwszy, ze względu na położenie i historię, jest bardziej klimatyczny i „designerski”, natomiast drugi jest bardziej luksusowy i ma znacznie więcej do zaoferowania potencjalnym klientom. Nam podoba się zarówno jeden jak i drugi i mamy nadzieję, że tak dobrych inwestycji w Łodzi będzie coraz więcej!


 

doubletree by hilton lodz

doubletree by hilton Łódź

doubletree by hilton Łódź

doubletree by hilton Łódź

doubletree by hilton lodz

IMG_9714

IMG_9711

IMG_9701

IMG_9700

IMG_9699

IMG_9696

 

IMG_9806

IMG_9782

IMG_9779

IMG_9749

IMG_9746

IMG_9741

IMG_9745

IMG_9738

IMG_9734

IMG_7967

IMG_7955

IMG_7952

IMG_9790

IMG_9756

  • LukaszPrzybylak

    jeszcze jako ciekawostka powiem, że te białe schody, zaprojektowane na specjalne zamówienie, zostały wykonane z jednego elementu. Dokładniej rzecz biorąc “wylano” je już na miejscu, jednak nie mam pojęcia co to za tworzywo. Poza tym w hotelu znajduje się apartament prezydencki o powierzchni 110 m², ale nie został jeszcze wykończony i nie można go było obejrzeć. W każdym pokoju jest internet i telewizja od firmy TOYA, w restauracji znajduje się sokowirówka (co podobno jest niespotykane), a przy wejściu każdy gość dostaje ciepłe ciasteczko które, swoją drogą, jest jak dla mnie za słodkie :) Coś jak większe, podgrzane i słodsze pieguski ;)Jeszcze całkiem fajna jest siłownia na ostatnim piętrze. W każdą bieżnie wmontowany jest monitor z dostępem do internetu.